Δελτίο Τύπου της Ν.Μ. Κυπαρισσίας

Αρ. πρωτ.:    1746
Γραφείο Αναπληρωτή Διοικητή

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ενεργοποίηση πλατφόρμας υποβολής αιτήσεων ειδικευμένων ιατρών επί θητεία κλάδου ΕΣΥ για τη Νοσηλευτική Μονάδα Κυπαρισσίας του Γενικού Νοσοκομείου Μεσσηνίας.

Η Νοσηλευτική Μονάδα Κυπαρισσίας προκηρύσσει τρείς (3) θέσεις ειδικευμένων ιατρών επί θητεία κλάδου ΕΣΥ. Οι θέσεις αφορούν τις ειδικότητες Ακτινολογία με βαθμό Επιμελητή Α, Νεφρολογία με βαθμό Διευθυντή και Εσωτερική Παθολογία με βαθμό Επιμελητή Β.

Η αίτηση-δήλωση υποψηφιότητας, υποβάλλεται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση esydoctors.moh.gov.gr με τη χρήση των κωδικών εισαγωγής στο TAXISNET. Στην ανωτέρω ηλεκτρονική διεύθυνση οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να αναζητούν οδηγίες για την συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεωναρχίζει την 21.03.2023 ώρα 14:00 (μεσημέρι) και λήγει την 31.03.2023 ώρα 24:00 όπως ορίζεται στην υπ’ αριθμ.Γ4α/Γ.Π. οικ.14830 /08-03-2023 Απόφαση του Υπουργού Υγείας, συνοδευόμενη με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
ΒΑΘΜΟΣ
ΣΥΝΟΛΟ
ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ
ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ Α΄
ΜΙΑ (1) ΘΕΣΗ
ΝΕΦΡΟΛΟΓΙΑΣ (για τη Μ.Τ.Ν.)
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ
ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ
ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ Β’
ΜΙΑ (1) ΘΕΣΗ